Australų terjeras (Australian Terrier)

Australų terjeras (Australian Terrier)

Veislė: Australų terjeras
Kilmės šalis: Australija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Mėlyna (plieno mėlynumo arba pilkai mėlyna su daugybe rusvų dėmių), šviesaus smėlio atspalvio, raudona 
Charakteris: Aktyvus, gyvybingas, smagus, drąsus, ištvermingas, budrus, atkaklus, ištikimas, pastovus, geras kompanionas
Ūgis: 24-26 cm
Svoris: 5-6 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Australian Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Australų terjeras savo gimtinėje yra pati seniausia šunų veislė. Šių šunų svarbiausiomis savybėmis laikoma drąsa ir ištvermė. Tai – ne tik puikūs kompanionai, bet taip pat ir darbštūs šunys, gebantys vikriai gaudyti peles ir žiurkes. Pirmieji australų terjerai buvo atvežti iš Didžiosios Britanijos, buvo pradėti veisti Tasmanijoje, o vėliau išplito ir visame žemyne. Australų terjerai yra labai gyvybingi ir aktyvūs šunys, kurie pasižymi ypatinga narsa. Nors australų terjeras yra nedidelis, mielos išvaizdos šuo, tačiau neapsirikite – jis gali būti tikras akiplėša!

Australų terjeras (Australian Terrier)Australų terjeras (Australian Terrier)

Veislės istorija

Australų terjerai buvo išvesti sukryžminus Skajaus, Kerno, Jorkšyro ir Dendžio Dinmonto terjerus. Pirmieji australų terjerai į Australiją buvo atvežti XIX amžiaus pradžioje iš Didžiosios Britanijos. Pirmieji šios veislės šunys buvo laikomi namuose pelių ir žiurkių gaudymui – su šia užduotimi buvo puikiai susitvarkoma. Australų terjerai buvo pradėti veisti 1820 metais Tasmanijoje ir iš pradžių buvo vadinami šiurkščiakailiais terjerais. Pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1887 metais, o praėjus penkeriems metams veislei buvo suteiktas dabartinis pavadinimas. 1903 metais australų terjerai dalyvavo Melburne ir Didžiojoje Britanijoje vykusiose parodose, o 1958 metais veislę pripažino Amerikos kinologų klubai.

Australų terjeras (Australian Terrier)Australų terjeras (Australian Terrier)

Australų terjeras: išvaizda

Australų terjeras yra nedidelis šuo: patinų aukštis ties ketera yra apie 25,5 cm, patelės yra šiek tiek žemesnės nei 25 cm. Šių šunų svoris siekia maždaug 5-6 kilogramus. Australų terjero kūnas yra šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera, krūtinė gili. Kojos tvirtos, raumeningos, letenos nedidelės. Galva ilgoka, ją puošia nedidelės trikampio formos ausys (ketverių mėnesių šuniukų ausys jau turi būti stačios). Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys nedidelės, nutolusios viena nuo kitos, tamsiai rudos spalvos. Kaklas ilgas, įsiliejantis į pečių liniją. Uodega turi sudaryti du penktadalius kūno ilgio, laikoma stati, tačiau ne virš nugaros (ne Europos Sąjungos šalyse uodega paprastai yra kerpama). Kailis šiurkštus, maždaug 5-6 cm ilgio, dvisluoksnis, nepralaidus vandeniui. Pavilnė trumpa, minkšta ir tanki. Snukio srityje kailis paprastai yra trumpesnis nei kitose kūno vietose. Leistinos spalvos: mėlyna (plieno mėlynumo arba pilkai mėlyna su daugybe rusvų dėmių), šviesaus smėlio atspalvio ir raudonos spalvos australų terjerai turi šviesesnį viršutinį kailio sluoksnį.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))