Australų terjeras (Australian Terrier)

Australų terjeras (Australian Terrier)

 

Veislė: Australų terjeras
Kilmės šalis: Australija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Mėlyna (plieno mėlynumo arba pilkai mėlyna su daugybe rusvų dėmių), šviesaus smėlio atspalvio, raudona 
Charakteris: Aktyvus, gyvybingas, smagus, drąsus, ištvermingas, budrus, atkaklus, ištikimas, pastovus, geras kompanionas
Ūgis: 24-26 cm
Svoris: 5-6 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Australian Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Australų terjeras savo gimtinėje yra pati seniausia šunų veislė. Šių šunų svarbiausiomis savybėmis laikoma drąsa ir ištvermė. Tai – ne tik puikūs kompanionai, bet taip pat ir darbštūs šunys, gebantys vikriai gaudyti peles ir žiurkes. Pirmieji australų terjerai buvo atvežti iš Didžiosios Britanijos, buvo pradėti veisti Tasmanijoje, o vėliau išplito ir visame žemyne. Australų terjerai yra labai gyvybingi ir aktyvūs šunys, kurie pasižymi ypatinga narsa. Nors australų terjeras yra nedidelis, mielos išvaizdos šuo, tačiau neapsirikite – jis gali būti tikras akiplėša!

Australų terjeras (Australian Terrier)

Veislės istorija

Australų terjerai buvo išvesti sukryžminus Skajaus, Kerno, Jorkšyro ir Dendžio Dinmonto terjerus. Pirmieji australų terjerai į Australiją buvo atvežti XIX amžiaus pradžioje iš Didžiosios Britanijos. Pirmieji šios veislės šunys buvo laikomi namuose pelių ir žiurkių gaudymui – su šia užduotimi buvo puikiai susitvarkoma. Australų terjerai buvo pradėti veisti 1820 metais Tasmanijoje ir iš pradžių buvo vadinami šiurkščiakailiais terjerais. Pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1887 metais, o praėjus penkeriems metams veislei buvo suteiktas dabartinis pavadinimas. 1903 metais australų terjerai dalyvavo Melburne ir Didžiojoje Britanijoje vykusiose parodose, o 1958 metais veislę pripažino Amerikos kinologų klubai.

Australų terjeras (Australian Terrier)

Australų terjeras: išvaizda

Australų terjeras yra nedidelis šuo: patinų aukštis ties ketera yra apie 25,5 cm, patelės yra šiek tiek žemesnės nei 25 cm. Šių šunų svoris siekia maždaug 5-6 kilogramus. Australų terjero kūnas yra šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera, krūtinė gili. Kojos tvirtos, raumeningos, letenos nedidelės. Galva ilgoka, ją puošia nedidelės trikampio formos ausys (ketverių mėnesių šuniukų ausys jau turi būti stačios). Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys nedidelės, nutolusios viena nuo kitos, tamsiai rudos spalvos. Kaklas ilgas, įsiliejantis į pečių liniją. Uodega turi sudaryti du penktadalius kūno ilgio, laikoma stati, tačiau ne virš nugaros (ne Europos Sąjungos šalyse uodega paprastai yra kerpama). Kailis šiurkštus, maždaug 5-6 cm ilgio, dvisluoksnis, nepralaidus vandeniui. Pavilnė trumpa, minkšta ir tanki. Snukio srityje kailis paprastai yra trumpesnis nei kitose kūno vietose. Leistinos spalvos: mėlyna (plieno mėlynumo arba pilkai mėlyna su daugybe rusvų dėmių), šviesaus smėlio atspalvio ir raudonos spalvos australų terjerai turi šviesesnį viršutinį kailio sluoksnį.

Australų terjeras (Australian Terrier)

Australų terjeras: charakteris

Australų terjeras yra labai smalsus, drąsus ir landus šuo, kuris visiškai nebijo nepažįstamų žmonių ar už save didesnių šunų. Tai yra labai prieraišūs augintiniai, kurie labai vertina savo šeimininkų kompaniją ir tiesiog nepakenčia vienatvės. Jei prireiktų, australų terjeras tikrai gintų savo šeimininką ir tikrai nepaisytų savo nedidelio ūgio.

Jei australų terjeras bus laiku socializuojamas, o jo dresūrai bus skiriama pakankamai dėmesio, turėsite augintinį, puikiai sutariantį su vaikais ir gyvūnais. Australų terjerai yra labai sumanūs ir nesunkiai dresuojami, todėl galima pasiekti tikrai puikių rezultatų. Vienas didžiausių australų terjerų tikslų – įtikti savo šeimininkui, todėl galite būti užtikrinti, kad su šiais šunimis nebus jokio vargo.

Nors apie šiuos šunis galima pasakyti tikrai daug pagiriamųjų žodžių, tačiau australų terjerai turi vieną erzinančią savybę – jie labai mėgsta paloti. Nuo šio įpročio šunį tikrai galima atpratinti, tačiau tuo reikėtų užsiimti dar nuo šuns vaikystės. Australų terjerai yra labai ištvermingi ir puikiai prisitaikantys. Kelionės šiems šunims yra vienas malonumas, tad esant galimybei su savimi visada pasiimkite ir augintinį.

Australų terjeras (Australian Terrier)

Australų terjeras: priežiūra

Australų terjeras yra gana stiprios sveikatos šuo, tačiau rinkdamiesi veislyną visada pasidomėkite šuniukų tėvams atliktais sveikatos tyrimais, nes tai padės išvengti įvairių paveldimų ligų. Tinkamai prižiūrimi australų terjerai gyvena maždaug 12-15 metų, tad jie gali būti laikomi tikrai ilgaamže šunų veisle.

Australų terjerų priežiūra nėra labai sudėtinga, tačiau svarbu žinoti, kad šie šunys yra gana aktyvūs ir reikalaujantys nemažai fizinės veiklos. Jei australų terjeras nepakankamai išsidūks lauke, tokiu atveju jis bus aktyvus ir namuose. Dažniausiai pakanka maždaug valandą ar pusantros trunkančių pasivaikščiojimų per dieną, tačiau taip pat reikės pasirūpinti žaidimais bei protine veikla.

Nors tai yra nedideli šunys, tačiau jiems yra būtina dresūra – priešingu atveju australų terjero auginimas taps tikru kantrybės išbandymu.

Kai kurie australų terjerai yra labai išrankūs maistui, tačiau taip nutinka dėl pernelyg didelio augintinio lepinimo. Jei nenorite sukti galvos, kaip įtikti savo augintiniui, paprasčiausiai nesuėsto maisto dubenėlį patraukite ir pasiūlykite tik kito šėrimo metu.

Australų terjerai šeriasi labai negausiai, juos labai paprasta šukuoti – tą rekomenduojama daryti bent kartą per savaitę. Vertėtų periodiškai patikrinti ausis, jei jose yra šerių, juos geriausia išpešti, nes tai padės išvengti ausų infekcijų. Kailis nekerpamas – prireikus jis yra pešamas.Taip pat reikėtų reguliariai patrumpinti augintinio nagus bei išvalyti dantis tam skirtomis priemonėmis. Maudyti reikėtų tik tada, kai tai yra būtina – kai kailis labai susitepa, ar prieš parodas.

Privalumai

  •  Lengvai perneša karštą klimatą;
  • Nereikalauja daug priežiūros;
  • Geras sarginis šuo.

Trūkumai

  • Mėgsta paloti;
  • Gali būti nedraugiškas su kitais šunimis ir katėmis.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.