Basendžis (Basenji)

Basendžis (Basenji)

Veislė: Basendžis
Kilmės šalis: Centrinė Afrika
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, balta, juodai rusva, balta su rudomis dėmėmis aplink snukį ir skruostus, rusvai balta, raudonai juoda
Charakteris Energingas, aktyvus, žaismingas, meilus, draugiškas, smalsus, užsispyręs. Švelnus su vaikais, bet gali būti nedraugiškas su kitais šunimis ir katėmis
Ūgis: 38-43 cm
Svoris: 9-11 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Kongo šuo, Basenji
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis: 4-6 šuniukai

Basendžis – nedidelis trumpaplaukis šuo, kilęs iš Afrikos. Viena geriausiai žinomų šios veislės šunų savybių yra tai, kad basendžiai niekada neloja. Žinoma, tai nereiškia, kad šuo neskleidžia jokių kitų garsų, tačiau iš esmės tai yra gana tylūs šunys. Jei basendžis nenuobodžiaus, galite būti užtikrinti, kad kaimynai neturės pagrindo skųstis dėl triukšmo. Vis dėlto, jei šuo norės gauti dėmesio, jis tikrai žino, kaip tai pasiekti. Besendžiai yra gana sunkiai dresuojami, todėl ši veislė nėra tinkama pradedantiesiems šunų augintojams. Taip pat svarbu įvertinti, kad tai yra gana aktyvūs šunys, kuriems reikia skirti nemažai laiko.

basendzis BasenjiBasendžis (Basenji)

Veislės istorija

Spėjama, kad ši šunų veislė gali būti labai sena – faraono Tutanchamono kape buvo rasti balzamuoti šunys, kurių išvaizda labai primena basendžius. Tikėtina, kad basendžiai talkininkavo faraonams medžioklėje ir buvo tarsi gyvi talismanai, kurie saugojo valdovus nuo juodosios magijos. Devynioliktame amžiuje veislė buvo atrasta iš naujo – tuo laikotarpiu basendžiai buvo vadinami Afrikos miškų šunimis, Zande šunimis, Kongo, bongo arba niam-niam terjerais. Veislė pasirodė įdomi tuo, kad basendžiai nemoka loti, o tai, tenka pripažinti, gana neįprasta. 1895 metais basendžių veisle susidomėjo anglai, tačiau pati veisimo pradžia buvo tikrai nelengva – visi į Angliją atgabenti šunys susirgo maru ir neišgyveno. Anglams pirmuosius basendžius pavyko užsiauginti gana vėlai – tik 1937 metais. Pirmoji basendžių vada Amerikoje pasirodė 1941 metais. Lietuvą pirmieji šios veislės atstovai pasiekė tik 2007 metais.

Basendžis (Basenji)basendzio suniukai Basenji

Basendžis: išvaizda

Basendžis yra nedidelis atletiškas šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 43 cm, patelių – 40,5 cm. Patelės už patinus ne tik žemesnės, bet ir smulkesnės – paprastai jų svoris siekia 9,5 kg (patinų – maždaug 11 kg). Basendžiams yra būdingas proporcingas kūno sudėjimas ir ilgos, grakščios kojos. Šios veislės šunų galvą puošia ilgos stačios ausys, kurias galime laikyti išskirtiniu basendžių bruožu. Kai šuo susijaudinęs, kaktą išvagoja smulkios raukšlelės, dėl kurių šuo atrodo labai susimąstęs. Basendžio krūtinė yra gili (bet ne per daug), gana plati. Uodega susukta į tvirtą žiedą. Kailis trumpas, prigludęs, gali būti įvairių spalvų: juodas, baltas, juodai rusvas, baltas su rudomis dėmėmis aplink snukį ir skruostus, rusvai baltas, raudonai juodas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (35 balsai (-ų))