Portugalų podengas (Portuguese Podengo)

Portugalų podengas (Portuguese Podengo)

Veislė: Portugalų podengas
Kilmės šalis: Portugalija
Paskirtis: Medžioklinis, namų šuo
Spalvos: Juoda, gelsvai ruda, rausvai ruda, gali būti su baltomis dėmėmis
Charakteris: Draugiškas, budrus, judrus, energingas, lengvai dresuojamas. Draugiškas su vaikais ir kitais gyvūnais
Ūgis:
Mažasis 20-30 cm; vidutinis 40-56 cm
Svoris:
Mažasis 3,6-6,4 kg; vidutinis 16-20 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Portuguese Podengo, Portuguese Warren Hound, Podengo Português
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Portugalų podengas – tai labai gyvybingas ir prieraišus šuo, kuriam didžiausia dovana yra galimybė aktyvai leisti laiką su savo šeimininku. Nors šios veislės šunims yra būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau portugalų podengas labai vertina savo šeimos narių kompaniją, ir niekada neatsisako smagių žaidimų ar kitos įdomios veiklos. Šios veislės šunys daugybę metų naudojami triušių ir stambesnių žvėrelių medžioklėje, tad jų medžioklinis instinktas yra labai stiprus.

portugalu podengas Portuguese Podengo suoportugalu podengas Portuguese Podengo

Veislės istorija

Portugalų podengai nuo seno naudojami triušių medžioklėje. Šių šunų uoslė yra labai gerai išvystyta, todėl užuosti grobį jie gali ir būdami gana toli nuo jo. Portugalų podengų giminaičiais yra laikomi Etnos čirnekai, Ibizos ir faraonų šunys. Spėjama, kad visų šių šunų veislių protėviai buvo tokie patys, nes šie šunys turi tikrai nemažai panašumų. Portugalų podengai yra kilę iš Portugalijos, ir ilgą laiką nebuvo žinomi už jos ribų. Nors tai yra tikrai sena šunų veislė, tačiau pirmieji portugalų podengai JAV pasiekė tik 1990 metais. Šių šunų istorija Jungtinėse Amerikos Valstijojose yra dar labai trumpa, tad šiuo metu vis dar siekiama, kad portugalų podengus pripažintų Amerikos kinologų klubas (AKC). Pirmą kartą JAV vykusioje parodoje švelniakailis vidutinio dydžio portugalų podengas pasirodė 2004-aisiais, o praėjus vieneriems metams parodoje buvo pristatytas ir šiurkščakailis vidutinio dydžio portugalų podengas. Nors parodose dalyvaujantys portugalų podengai visada sulaukia didelio susidomėjimo, tačiau šiandien ši šunų veislė vis dar yra labai reta. Portugalijoje šie šunys dažniausiai auginami triušių medžioklei, tačiau retai pasirenkami kaip šeimos bičiuliai ir kompanionai. Lietuvoje portugalų podengų kol kas dar nėra užregistruota. Nepaisant to, kad veislė tikrai nėra labai populiari, šie šunys gali būti vadinami televizijos žvaigždėmis: jie filmavosi kino juostose „Three Wishes“ (1995 m.), „Zeus and Roxanne“ (1997 m.) ir filmų serijoje „Soccer Dog“ (1999 m.)

Portugalų podengas: išvaizda

Portugalų podengai gali būti kelių dydžių: mažieji įprastai būna 20-30 cm ūgio (sveria 3,6-6,4 kg), vidutinio dydžio portugalų podengų ūgis siekia 40-56 cm (svoris gali svyruoti nuo 16 iki 20 kg), o didžiųjų portugalų podengų ūgis siekia 56-71 cm (svoris gali būti nuo 20 iki 30 kg). Visų dydžių portugalų podengai gali turėti šiurkštų arba švelnų kailį. Švelniakailių portugalų podengų kailis yra trumpas, lygus ir glotnus, o šiurkščiakailių – šiurkščios tekstūros, vidutinio ilgio. Abiejų tipų portugalų podengai pavilnės neturi. Kailis gali būti juodos, smėlinės, rausvai rudos spalvos, ant kailio gali būti baltų dėmių. Portugalų podengo kūnas yra stačiakampio formos, lieknas, bet raumeningas. Galva trikampio formos, snukis ilgas. Kaklas gana ilgas, grakštus. Ausys išaugusios aukštai, gana didelės, stačios. Akys migdolo formos, gali būti įvairių spalvų – pradedant gintarine, ir baigiant tamsiai ruda. Kojos gana ilgos, tvirtos. Užpakalinės kojos šiek tiek ilgesnės už priekines. Uodega vidutinio ilgio, apaugusi tankiu kailiu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))