Greihaundas (Greyhound)

Greihaundas (Greyhound)

Veislė: Greihaundas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Medžioklinis, lenktyninis, namų šuo
Spalvos: Balta, juoda, rausvai ruda, gelsvai ruda, tigriškas, baltas su tamsiomis dėmėmis
Charakteris Švelnus, mielas, prieraišus, ištikimas, protingas, savarankiškas. Judrus, energingas, labai greitas (gali išvystyti 69 km/h greitį), pripažintas greičiausiu pasaulio šunimi
Ūgis: 68-76 cm
Svoris: 27-36 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Anglų kurtas, Greyhound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 7-9 šuniukai

Greihaundas – aptakių kūno linijų šuo, žavintis elegancija ir vikrumu. Tai yra gana savarankiški šunys, nereikalaujantys nuolatinio šeimininko dėmesio, tačiau pasižymintys prieraišumu ir ištikimybe. Kai kuriose pasaulio šalyse (pavyzdžiui, Anglijoje ir Ispanijoje) greihaundai vis dar naudojami šunų lenktynėms, tačiau vis daugiau šalių šios „pramogos“ atsisako dėl pernelyg žiauraus elgesio su šunimis – lenktynėms netinkamais šunimis paprasčiausiai atsikratoma. Greihaundai yra puikūs šeimos augintiniai, kurie tinka aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms.

greihaundas Greyhoundgreihaundas Greyhound

Veislės istorija

Greihaundai laikomi viena seniausių šunų veislių. Spėjama, kad šiai šunų veislei gali būti daugiau nei 5000 metų – pirmieji įrodymai apie greihaundų egzistavimą senovėje buvo rasti egiptiečių kapavietėse, kurios buvo įrengtos 2900 m. pr. Kr. Senovėje greihaundai buvo laikomi aristokratiškais šunimis, kuriuos augino tik kilmingieji. Gerokai vėlesniais laikais greihaundai ėmė talkininkauti ir medžioklės metu, šios veislės šunys padėdavo persekioti įvairius žvėris. Dar vėliau greihaundai pradėti naudoti šunų lenktynėse, kurios kai kuriose pasaulio šalyse vyksta iki šių dienų. Į Ameriką greihaundus atgabeno ispanų keliautojai maždaug 1500 metais. Įdomu tai kad nuo 1994 metų JAV vykdomas projektas „Seconf chance at life“, kuriuo siekiama išsaugoti greihaundus ir reabilituoti nuteistuosius. Šunų lenktynėse dalyvaujantys šunys ne visada pasiekia tokių rezultatų, kokių tikisi šių šunų savininkai, todėl šunimis paprasčiausiai atsikratoma. Šiuo projektu norima suteikti antrą progą ne tik greihaundams, bet ir kaliniams: specialiose patalpose kaliniai mokomi, kaip elgtis su šunimis ir juos globoti, vėliau tampa šių šunų globėjais, kol neatsiranda potencialus greihaundo savininkas. Tokiu būdu JAV jau pavyko išgelbėti tūkstančius greihaundų. 

greihaundas Greyhoundgreihaundai Greyhound

Greihaundas: išvaizda

Greihaundas – aukštas ir grakštus šuo. Patinų ūgis ties ketera siekia 71-76 cm, patelių – nuo 68 iki 71 cm. Patinų svoris – nuo 29 iki 36 kg, patelių – 27-31 kg. Greihaundo krūtinė gili, pečiai raumeningi, nugara plati, juosmuo išgaubtas. Šios veislės šunų kaklas ilgas ir raumeningas, šiek tiek lenktas, link nugaros platėjantis. Greihaundo galva ilga ir siaura, plačiausia galvos vieta – tarp ausų. Ausys nedidelės, prigludusios, nukreiptos į nugaros pusę. Kai šuo būdrauja arba džiaugiasi, ausys laikomos pusiau pakeltos. Greihaundo akys nedidelės, tamsios. Žvilgsnis atrodo skvarbus ir išmintingas. Priekinės letenos turi būti tobulai tiesios, galinės – ilgos ir raumeningos. Letenų forma primena kiškių letenas, pirštai ilgi, suglausti. Uodega ilga, į galą siaurėjanti, laikoma šiek tiek užriesta. Kailis trumpas ir švelnus, leistinos visos kailio spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))