Ispanų Alano (Spanish Alano)

Ispanų Alano (Alano Espanol)

 

Veislė: Ispanų Alano
Kilmės šalis: Ispanija
Paskirtis: Darbiniai šunys
Spalvos: gelsva, pilka, kreminė, tigrinė. Baltos dėmės leistinos ant kaklo, krūtinės, uodegos galiuko, pėdų ir pilvo, tačiau balta spalva neturi dominuoti
Charakteris: dominuojantis, tvirto charakterio, rimtas, klusnus, kantrus
Ūgis: 55-63 cm
Svoris: 35-40 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Spanish Alano, Spanish Bulldog, Alano
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Ispanų alano – tai iš Ispanijos kilęs šuo, kuris neretai vadinamas Ispanijos buldogu. Tai – dideli ir stiprūs šunys, kurie kadaise išpopuliarėjo dėl nuožmių kautynių koridoje. Kai šunų dalyvavimas bulių kautynėse buvo uždraustas, šios veislės atstovų populiarumas smarkiai sumažėjo. Šiandien ispanų alano pasirenkami kaip namų augintiniai ir patikimi sargai. Jiems būdingas besąlygiškas paklusnumas, ramus ir subalansuotas charakteris.

Ispanų Alano: veislės istorija

Veislės pavadinimas kilo nuo alanų genties, kuri V amžiuje atkeliavo į Ispaniją (spėjama, kad čia alanų gentis atvyko iš Irano). Vėliau ispanų konkistadorai kartu su šiais šunimis keliavo į Ameriką, kur ispanų alano buvo naudojami karo tikslams (istoriniuose šaltiniuose minimi demonus primenantys šunys geltonomis akimis ir pražiotais nasrais). Ilgą laiką ispanų alano buvo naudojami tik kaip darbiniai šunys, kurie nedalyvaudavo parodose. XX amžiaus pabaigoje buvo manoma, kad veislė yra visiškai išnykusi, tačiau Carlos Contera su suburta komanda ėmė tyrinėti Ispanijos kaimų vietoves, kuriose tikėjosi aptikti šios veislės atstovų. Nors pastangos pasiteisino, tačiau ši veislė vis dar nėra patvirtinta FCI.

Ispanų Alano: Išvaizda

Ispanų alano patinų aukštis ties ketera siekia 58-63 cm, kalyčių – 55-60 cm (svoris įprastai svyruoja nuo 35 iki 40 kilogramų). Kūno proporcijos yra labai gerai subalansuotos, krūtinė siekia alkūnes, šonkauliai arkos formos, pilvas įtrauktas. Galva stambi, žandikaulio raumenys labai gerai išvystyti, sąkandis tiesus. Snukis ganėtinai trumpas, perėjimas iš kaktos į snukį labai ryškus. Akys toli viena nuo kitos, žvilgsnis užtikrintas. Ausys išaugusios aukštai, nedidelės, kabančios. Uodega labai tvirta, neilga, kardo formos. Oda labai stora, ant kaktos susidariusios negilios raukšlės, po kaklu susidaro odos nuokara. Kailis trumpas (1-2,5 cm ilgio), tankus, ant galvos įprastai yra minkštesnis nei kitose kūno vietose, povilnės nėra. Kailio spalva gali būti gelsva, pilka, kreminė, tigrinė. Baltos dėmės leistinos ant kaklo, krūtinės, uodegos galiuko, pėdų ir pilvo, tačiau balta spalva neturi dominuoti.

Ispanų Alano: Charakteris

Ispanų alano pasižymi tvirtu charakteriu, tačiau jis visada yra pasirengęs paklusti savo šeimininkui. Su pažįstamais žmonėmis šios veislės atstovai elgiasi labai švelniai, jie yra labai kantrūs bendraudami su vaikais. Ispanų alano be reikalo neloja, tačiau į nepažįstamus žmones šie šunys visada žvelgia įtariai. Jei prireiktų, ispano alano yra pasiryžęs pulti ir kautis iki mirties. Šios veislės atstovų skausmo slenkstis yra labai aukštas – kovodami jie nejaučia jokio skausmo. Tai yra bebaimiai šunys, kurie yra labai atsidavę savo šeimai, ir visuomet atlieka jiems pavestas užduotis. Vis dėlto, šios veislės šunis būtina dresuoti nuo pat mažumės ir namuose nustatyti aiškias taisykles. Ispanų alano tikrasis charakteris atsiskleidžia šuniui sulaukus brandos (maždaug 2,5 metų ar dar vėliau).

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.