Ispanų vandens šuo (Spanish Water Dog)

Ispanų vandens šuo (Spanish Water Dog)

Veislė: Ispanų vandens šuo
Kilmės šalis: Ispanija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Balta, ruda arba juoda spalva, galimos įvairios šių spalvų variacijos (šios veislės šunys dažnai būna dvispalviai)
Charakteris Protingas, ištikimas, judrus, energingas, linksmas, ištvermingas, mielas, draugiškas, paklusnus, darbštus, sargus
Ūgis: 38-50 cm
Svoris: 12-20 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: Perro de Agua Español, Spanish Water Dog
Hipoalerginis: Taip
Vados dydis:  

Ispanų vandens šuo yra vidutinio dydžio augintinis, pasižymintis ištverme ir patrauklia išvaizda. Šios veislės šunims yra būdingas aktyvaus gyvenimo ritmas, jie mielai bėgioja ir užsiima kita dinamiška veikla. Teigiama, kad ispanų vandens šunys yra ne tik puikūs aviganiai, bet taip pat ir medžiotojai bei žvejai. Tai yra ištikimi šunys, kurie tiesiog trykšta energija ir noru įtikti šeimininkui. Ispanų vandens šunys yra lengvai dresuojami, greitai išmoksta naujų komandų ir noriai jas vykdo.

ispanu vandens suo Spanish Water DogIspanų vandens šuo (Spanish Water Dog)

Veislės istorija

Šios veislės šunų kilmės teorijų yra ne viena, tačiau jos nėra oficialiai patvirtintos. Manoma, kad į Iberijos pusiasalį ispanų vandens šuo galėjo atvykti kartu su Viduržemio jūros regiono prekybininkais. Iberijos pusiasalyje šios veislės šunys gyvena jau nuo seno. Andalūzijoje šie šunys buvo labiausiai paplitę, jie talkininkavo ganant avis, medžiojant ar žvejojant. Ispanų vandens šunys buvo ne tik geri kompanionai, bet ir puikūs pagalbininkai! Ispanų vandens šunų labai gerai išvystyta rega, klausa ir uoslė. Taip pat spėjama, kad šie augintiniai yra kilę iš Afrikos. Yra žinoma, kad ispanų vandens šunys dar 1100 metais gyveno Pirėnų pusiasalyje. Tai yra labai sena šunų veislė, kuri gali būti laikoma visų žinomų vandens šunų protėviais. Parodoje ispanų vandens šuo pirmą kartą pristatytas 1980 metais, oficialiai veislė pripažinta 1985 metais. Lietuvoje šios veislės šunys kol kas tikra retenybė.

ispanu vandens suo Spanish Water DogIspanų vandens šuo (Spanish Water Dog)

Ispanų vandens šuo: išvaizda

Ispanų vandens šunys yra vidutinio dydžio. Patinų aukštis ties ketera – nuo 40 iki 50 cm, patelių – 38-45 cm. Suaugę šios veislės patinai sveria nuo 16 iki 20 kg, patelės – 12-16 kg. Ispanų vandens šuns galva yra masyvi, su ryškiu perėjimu nuo kaktos iki snukio. Akys paprastai būna tamsios, ausys – trikampio formos. Letenos tvirtos, labai stipri kaulų struktūra. Uodega išaugusi vidutiniame aukštyje, šuniukai kartais gimsta su trumpa uodega. Kailio struktūra kiek primena avies vilną. Jaunų šuniukų plaukai trumpi ir garbanoti, augant kailis tampa ilgesnis, gali susiformuoti vilnos „virvelės“. Ispanų vandens šunys gali būti baltos, rudos arba juodos spalvos, galimos įvairios šių spalvų variacijos (šios veislės šunys dažnai būna dvispalviai). Ispanų vandens šunų kailis yra hipoalerginis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))