Portugalų vandens šuo (Portuguese Water Dog)

Portugalų vandens šuo (Portuguese Water Dog)

Veislė: Portugalų vandens šuo
Kilmės šalis: Portugalija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Balta, juoda, ruda, žilsva, ruda ir balta, juoda ir balta
Charakteris Protingas, supratingas, narsus, stiprus, veržlus, paklusnus
Ūgis: 42-57 cm
Svoris: 17-25 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Portuguese Water Dog
Hipoalerginis: Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Portugalų vandens šuo sužavi ne vien tik savo išvaizda, bet taip pat ir charakteriu. Tai – labai greitai besimokantis šuo, kuris besąlygiškai paklūsta savo šeimininkui, ir lieka jam ištikimas visą savo gyvenimą. Šia šunų veisle susižavėjo ir Barakas Obama: jo dukra Malia yra alergiška šunų kailiui, todėl i veislė buvo tikras išsigelbėjimas. Portugalų vandens šuo praktiškai nesišeria, todėl yra laikomas hipoalerginiu. Vis dėlto, šie šunys tinka ne visiems alergiškiems šunims – jei alergija pasireiškia seilių baltymams, šuns kailis tam neturi jokios įtakos.

portugalu vandens suo Portuguese Water Dogportugalu vandens suo Portuguese Water Dog

Veislės istorija

Portugalų vandens šunys yra sena šunų veislė – manoma, kad šių šunų protėviai gyveno dar prieš mūsų erą. Vandens šunys buvo labai vertinami – juos nuskriaudusiems grėsė tikrai labai rimtos bausmės. Teorijų, kaip galėjo susiformuoti ši šunų veislė, yra tikrai nemažai, tačiau istorikai sutinka, kad ji yra viena seniausių. Portugalų vandens šunys buvo puikūs žvejų talkininkai – šių šunų paskirtis buvo nukreipti žuvis į tinklus ir partempti į laivą. Jei prireikdavo, šie šunys taip pat nerdavo į jūrą paimti čia įkritusių daiktų. Žinoma, tam reikėjo labai didelės ištvermės ir sumanumo, todėl šie šunys buvo labai branginami. Pirmą kartą portugalų vandens šunys buvo aprašyti gana neseniai – tik 1927 metais. Praėjus dešimtmečiui gimė pirmoji oficialiai įregistruotos veislės šuniukų vada. 2009 metais šios veislės šunys apsigyveno ir Baltuosiuose rūmuose. Lietuvoje portugalų vandens šunys vis dar yra tikra retenybė (2015 metais buvo užregistruoti vos trys šios veislės atstovai, šiuo metu jų yra daugiau).

portugalu vandens suo Portuguese Water Dogportugalu vandens suo Portuguese Water Dog

Portugalų vandens šuo: išvaizda

Portugalų vandens šuo yra vidutinio dydžio: patinų aukštis ties ketera siekia 50-57 cm (idealus ūgis – 54 cm), patelių – 43-52 cm (idealus ūgis – 46 cm). Patinų svoris gali svyruoti nuo 19 iki 25 kg, patelių – nuo 16 iki 22 kg. Kūno sudėjimas proporcingas, nugara tiesi, krūtinė plati ir gili, juosmuo trumpas. Aukštis ties ketera ir kūno ilgis yra labai panašūs, todėl tai suteikia šuniui „kvadrato“ formos išvaizdą. Uodega vidutinio ilgio, neturi siekti užkulnių, į galą siaurėjanti. Kojos stiprios ir tiesios, pėdos apvalios, su išlenktais pirštais. Kaklas tiesus, trumpas, apvalokas. Galva plati, snukis tiesus, ties pagrindu platesnis. Nosis plati, su atviromis šnervėmis, spalva priklauso nuo kailio spalvos. Sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, gana nutolusios viena nuo kitos, tamsios. Ausys aukščiau akių linijos, priglaustos prie galvos, širdies formos. Kailis gali būti ilgas ir banguotas arba vidutinio ilgio garbanotas. Visose kūno srityse kailis yra daugmaž vienodo ilgio. Spalva gali būti juoda, balta arba įvairių atspalvių ruda. Pavilnės portugalų vandens šunys neturi.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))