Baltasis amerikos aviganis (American White Shepherd)

Baltasis amerikos aviganis (American White Shepherd)

Veislė: Baltasis amerikos aviganis
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo, aviganis
Spalvos:  Balta
Charakteris Energingas, pasitikintis savimi, draugiškas, uždaras, budrus, bebaimis 
Ūgis:  55-65 cm
Svoris:  35-40 kg
Ilgaamžiškumas: 10-14 metų
Kiti pavadinimai: American White Shepherd, White Canadian Shepherd, White Swiss Shepherd Dog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Baltasis Amerikos aviganis atrodo labai panašiai, kaip ir vokiečių aviganis, tačiau šiuos šunis skiria jų spalva (balta vokiečių aviganių spalva nėra leistina). Baltasis Amerikos aviganis yra drąsus ir budrus šuo, kuris labai prisiriša prie savo šeimininko, ir yra nusiteikęs vykdyti šeimininko sakomas komandas. Kaip ir vokiečių aviganiai, Baltieji Amerikos aviganiai yra lengvai dresuojami, tinkamai išmokyti gali tapti puikiais tarnybiniais šunimis. Jei šeimininko gyvybė kabotų ant plauko, baltasis Amerikos aviganis padarytų bet ką, kad jį išgelbėtų. Toks šuo gali būti idealiu aktyvių žmonių, norinčių turėti ištikimą draugą, pasirinkimu.

baltojo amerikos aviganio suniukas american white shepherdbaltieji amerikos aviganiai american white shepherd

Veislės istorija

Baltieji aviganiai pasaulyje yra žinomi jau tūkstančius metų, tačiau prireikė nemažai laiko, kol susiformavo dabartinės žinomos šunų veislės. 1890 metais Maksas fon Štefanicas nusprendė išbandyti savo jėgas kinologijos srityje ir pradėjo vokiečių aviganių veisimo programą. Praėjus devyneriems metams jis apsilankė parodoje, kurioje pamatė tokį šunį, kuris pranoko visus jo lūkesčius. Šį šunį Maksas fon Štefanicas perkrikštijo Horando fon Grafato vardu, ir būtent šis vokiečių aviganis veislių registracijos knygoje buvo paminėtas pirmasis. Tuo laikotarpiu dėmesys buvo skiriamas ne šunų išvaizdai, bet jų darbinėms savybėms ir būtent pagal tai buvo atrenkami veisimui naudojami individai. Horandas fon Grafatas iš savo senelio paveldėjo baltos spalvos geną, ir dėl šios priežasties jo palikuoniai gimė būtent baltos spalvos. Tuo laikotarpiu balta vokiečių aviganių spalva buvo tokia pat priimtina, kaip ir bet kokios kitos: XX amžiuje Amerikos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių parodose dalyvaudavo įvairių spalvų vokiečių aviganiai. Pirmasis, paskelbęs apie nepageidaujamą baltą spalvą, buvo Adolfas Hitleris, todėl 1959 metais buvo pakeistas veislės standartas. Vis dėlto, Amerikoje buvo siekiama išsaugoti šiuos šunis, todėl 1964 metais buvo įkurtas baltųjų Amerikos aviganių klubas. Nors šie šunys yra žinomi visame pasaulyje, tačiau juos pripažįsta ne visi kinologų klubai.

baltasis amerikos aviganis american white shepherdbaltieji amerikos aviganiai american white shepherd

Baltasis amerikos aviganis: išvaizda

Baltasis Amerikos aviganis yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 60-65 cm, patelių – nuo 55 iki 60 cm. Svoris gali svyruoti nuo 35 iki 40 kilogramų. Kūno ilgis yra šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera. Galva didelė, pleišto formos, nuo ausų link nosies galiuko siaurėjanti. Kakta ir snukis yra maždaug tokio paties ilgio, pakaktys nežymus. Ausys išaugusios aukštai, vidutinio dydžio, stačios. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos. Dantys dideli, sąkandis žirklinis. Nugara tiesi, raumeninga, krūtinė ilga ir apvali, pilvas vidutiniškai įtrauktas. Uodega riesto kardo formos, apaugusi tankiais plaukais. Išskirtinis šios veislės šunų bruožas – baltas kailis. Viršutinis kailio sluoksnis gana ilgas, tankus, šiurkštokas. Kaklo srityje kailis yra kiek ilgesnis, formuojantis „apykaklę“ (tai itin būdinga patinams). Pavilnė – tanki ir minkšta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (21 balsai (-ų))