Valų korgis pembrukas (Pembroke Welsh Corgi)

Valų korgis pembrukas (Pembroke Welsh Corgi)

Veislė: Valų korgis pembrukas 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, galvijų varovas
Spalvos: Ruda, sabalo, trispalvė, juoda su įrūdžiu
Charakteris Narsus, ištvermingas, sumanus, 
Ūgis: 25-30 cm
Svoris: 11.3-13.5 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: Pembrukas, Pembroke Welsh Corgi
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Apie valų korgius pembrukus sklando įvairios legendos – pasakojama, kad tai yra elfų ir fėjų arkliukai, o jų šviesios žymės ant šonų ne kas kita, kaip šių pasakų herojų balnas. Žinoma, tokiomis legendomis šiandien netikima, tačiau ši šunų veislė yra ne tik paslaptinga, bet tikrai išskirtinė. Valų korgiai pembrukai pirmiausia išsiskiria savo neįprasta išvaizda – šie šunys iš pažiūros labai primena lapes, tačiau jų kūnas yra ilgesnis, o kojos – trumpesnės. Tai yra labai meilūs augintiniai, kurie pavergia savo draugiškumu ir sumanumu. Galite būti tikri, kad toks šuo taps pačiu geriausiu šeimos draugu!

valu korgis pembrukas Pembroke Welsh CorgiValų korgis pembrukas (Pembroke Welsh Corgi)

Veislės istorija

Valų korgių pembrukų kilmės istorija nėra iki galo aiški. Legenda pasakoja, kad du vaikai, prižiūrėdami tėvų fermą, rado du šuniukus, kurie buvo labai panašūs į lapes. Kai berniukai pasiėmę šiuos šunis grįžo namo, šunys jiems pasakė, kad jie yra fėjų dovana. Kai šuniukai paaugo, jie padėjo prižiūrėti gyvulius – tuo užsiėmė ir šių šunų palikuoniai. Žinoma, tokia legenda skamba neįtikėtinai, tačiau tikslių duomenų apie šių šunų kilmę nėra išlikę. Spėjama, kad valų korgiai pembrukai galėjo atkeliauti iš Skandinaijos kartu su plėšikais, įsiveržusiais į Britų salyną (IX-X a.) Taip pat gali būti, kad šie šunys į Pembrukšyrą galėjo atkeliauti maždaug XII amžiuje kartu su Flamandų audėjais. Pirmą kartą veislė buvo pristatyta 1925 metais Anglijoje vykusioje parodoje, o 1927 metais jau galėjo gauti atpažinimo sertifikatus. Kurį laiką valų korgiai pembrukai ir kardiganai buvo pristatomi kaip viena veislė, tačiau 1934 metais šios dvi veislės buvo atskirtos. 1936 metais pirmieji valų korgiai pembrukai buvo pristatyti ir JAV. Anglijos karalienė Elžbieta II – viena didžiausių šios veislės šunų mylėtojų. Pirmąjį tokį augintinį ji turėjo dar vaikystėje, meilė šiems šunims išliko visą gyvenimą. Keli valų korgiai pembrukai iki šiol puošia Bekingemo rūmus. Į Lietuvą pirmieji valų korgiai pembrukai atkeliavo visai neseniai – 2002 metais.

Valų korgis pembrukas (Pembroke Welsh Corgi)valu korgis pembrukas Pembroke Welsh Corgi

Valų korgis pembrukas: išvaizda

Valų korgio pembruko ūgis yra labai nedidelis – siekia vos 25-30 cm. Patinai sveria maždaug 12,2-13,5 kg, patelės – 11,3-12,6 kg. Šios veislės šunų kaulai neturi atrodyti pernelyg stambūs ar smulkūs, kūnas gana ilgas, o kojos – trumpos. Snukutis atrodo taip, tarsi šuo būtų nuolat besišypsantis, jam gyvybingumo suteikia guvios ir linksmos akys. Ausys su nosies galiuku sudaro lygiakraštį trikampį, ilgos ir stačios. Valų korgis pembrukas gali būti su uodega arba be jos, kailis gali būti vidutinio ilgio arba ilgas, po dengiamaisiais plaukais slepiasi tanki ir labai minkšta pavilnė. Leistinos spalvos: ruda, sabalo, trispalvė, juoda su įrūdžiu. Pageidautina, kad balta spalva dengtų pėdas, kojas ir krūtinę, tačiau šios spalvos galvos srityje neturėtų būti pernelyg daug.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))