Belgų aviganis Terviurenas (Belgian Shepherd Tervuren)

Belgų aviganis Terviurenas (Belgian Shepherd Tervuren)

Veislė: Belgų aviganis Terviurenas
Kilmės šalis: Belgija
Paskirtis: Namų, apsauginis šuo
Spalvos: Juoda, juoda ir rudas, juoda ir kreminė, juoda ir rausvai ruda
Charakteris Protingas, patikimas, narsus, ryžtingas, budrus, užsispyręs, aktyvus, žaismingas, sumanus
Ūgis: 56-62 cm
Svoris: 20-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Ilgaplaukis belgų aviganis, Belgian Shepherd, Tervueren
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 6-10 šuniukų

Belgų aviganis Terviurenas iš pažiūros šiek tiek primena vokiečių aviganį. Vis dėlto, belgų aviganių kailis yra kur kas ilgesnis, o snukis – smailesnis. Belgų aviganiai Terviurenai šiandien yra naudojami įvairiais tikslais – kaip ir vokiečių aviganiai, jie neretai talkininkauja policininkams, atlieka daiktų paiešką, ir t.t. Tai yra labai aktyvūs šunys, kurie pasižymi puikiomis darbinėmis savybėmis. Belgų aviganiai Terviurenai neretai dalyvauja įvairiuose sportiniuose užsiėmimuose, kuriuose jiems sekasi tikrai neprastai.

Belgu aviganis Terviurenas Belgian Shepherd TervurenBelgu aviganio Terviureno suniukai Belgian Shepherd Tervuren

Veislės istorija

Belgų aviganis Terviurenas – tai vienas iš keturių belgų aviganių tipų. Belgų aviganių veislės atsiradimu datuojama XIX amžiaus pabaiga, visų keturių belgų aviganių kilmė yra bendra. Maždaug 1800 metais entuziastingi šunų mylėtojai nusprendė „išgryninti“ belgų aviganių veislę, todėl atrinko keturis šunų tipus. Vėliau pradėti kryžminti tik tie šunys, kurių išvaizda buvo labai panaši. Būtent tai ir lėmė keturių belgų aviganių tipų išskyrimą. Belgų aviganis Terviurenas buvo pavadintas kaimo, iš kurio kilo, vardu. Iki šių dienų kai kuriose pasaulio šalyse belgų aviganiai yra laikomi viena veisle ir išskiriami tik skirtingi kailio tipai. Iš tiesų būtent kailis ir yra tai, kas labiausiai šiuos šunis išskiria vienus iš kitų. Šiuo metu populiariausiais laikomi belgų aviganiai Malinua, Terviurenai mūsų šalyje vis dar yra tikra retenybė.

Belgu aviganiai Terviurenai Belgian Shepherd TervurenBelgų aviganis Terviurenas (Belgian Shepherd Tervuren)

Belgų aviganis, Terviurenas: išvaizda

Belgų aviganis Terviurenas yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 60-62 cm, patelių – 56-62 cm. Patelės paprastai sveria nuo 20 iki 25 kg, patinai – 25-30 kg. Belgų aviganiui Terviurenui būdinga grakšti ir elegantiška išvaizda, jų sudėjimas lieknas, bet labai tvirtas, raumenys labai gerai išvystyti. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, rudos spalvos. Ausys primena lygiakraščius trikampius, gana didelės. Kaukolė plokščia, snukis vidutinio ilgio, smailus. Nosis juoda, lūpos prigludusios, taip pat juodos. Uodega ilga, siekia kulkšnis. Kojos ilgos, tiesios ir tvirtos, pėdos primena kačių pėdutes. Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas, jį puošia „apykaklė“ (ant kaklo esantis kailis yra ilgesnis). Kailis vidutinio ilgio arba ilgas, puošnus, dvisluoksnis. Galvą, išorinę ausų dalį ir kojas dengia trumpesnis kailis nei kitose kūno vietose. Kailio spalva gali būti įvairi – pradedant gelsvai rudu atspalviu, ir baigiant raudonmedžio spalva. Ant kailio gali būti pastebimos juodos ar pilkos spalvos žymės. Krūtinės, smakro ir pirštų srityse galima ir balta spalva. Šuniui senstant kailis tampa šviesesnis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (21 balsai (-ų))