Belgų aviganis Terviurenas (Belgian Shepherd Tervuren)

Belgų aviganis Terviurenas (Belgian Shepherd Tervuren)

 

Veislė: Belgų aviganis Terviurenas
Kilmės šalis: Belgija
Paskirtis: Namų, apsauginis šuo
Spalvos: Juoda, juoda ir rudas, juoda ir kreminė, juoda ir rausvai ruda
Charakteris Protingas, patikimas, narsus, ryžtingas, budrus, užsispyręs, aktyvus, žaismingas, sumanus
Ūgis: 56-62 cm
Svoris: 20-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Ilgaplaukis belgų aviganis, Belgian Shepherd, Tervueren
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 6-10 šuniukų

Belgų aviganis Terviurenas iš pažiūros šiek tiek primena vokiečių aviganį. Vis dėlto, belgų aviganių kailis yra kur kas ilgesnis, o snukis – smailesnis. Belgų aviganiai Terviurenai šiandien yra naudojami įvairiais tikslais – kaip ir vokiečių aviganiai, jie neretai talkininkauja policininkams, atlieka daiktų paiešką, ir t.t. Tai yra labai aktyvūs šunys, kurie pasižymi puikiomis darbinėmis savybėmis. Belgų aviganiai Terviurenai neretai dalyvauja įvairiuose sportiniuose užsiėmimuose, kuriuose jiems sekasi tikrai neprastai.

Belgu aviganis Terviurenas Belgian Shepherd Tervuren

Veislės istorija

Belgų aviganis Terviurenas – tai vienas iš keturių belgų aviganių tipų. Belgų aviganių veislės atsiradimu datuojama XIX amžiaus pabaiga, visų keturių belgų aviganių kilmė yra bendra. Maždaug 1800 metais entuziastingi šunų mylėtojai nusprendė „išgryninti“ belgų aviganių veislę, todėl atrinko keturis šunų tipus. Vėliau pradėti kryžminti tik tie šunys, kurių išvaizda buvo labai panaši. Būtent tai ir lėmė keturių belgų aviganių tipų išskyrimą. Belgų aviganis Terviurenas buvo pavadintas kaimo, iš kurio kilo, vardu. Iki šių dienų kai kuriose pasaulio šalyse belgų aviganiai yra laikomi viena veisle ir išskiriami tik skirtingi kailio tipai. Iš tiesų būtent kailis ir yra tai, kas labiausiai šiuos šunis išskiria vienus iš kitų. Šiuo metu populiariausiais laikomi belgų aviganiai Malinua, Terviurenai mūsų šalyje vis dar yra tikra retenybė.

Belgu aviganio Terviureno suniukai Belgian Shepherd Tervuren

Belgų aviganis, Terviurenas: išvaizda

Belgų aviganis Terviurenas yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 60-62 cm, patelių – 56-62 cm. Patelės paprastai sveria nuo 20 iki 25 kg, patinai – 25-30 kg. Belgų aviganiui Terviurenui būdinga grakšti ir elegantiška išvaizda, jų sudėjimas lieknas, bet labai tvirtas, raumenys labai gerai išvystyti. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, rudos spalvos. Ausys primena lygiakraščius trikampius, gana didelės. Kaukolė plokščia, snukis vidutinio ilgio, smailus. Nosis juoda, lūpos prigludusios, taip pat juodos. Uodega ilga, siekia kulkšnis. Kojos ilgos, tiesios ir tvirtos, pėdos primena kačių pėdutes. Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas, jį puošia „apykaklė“ (ant kaklo esantis kailis yra ilgesnis). Kailis vidutinio ilgio arba ilgas, puošnus, dvisluoksnis. Galvą, išorinę ausų dalį ir kojas dengia trumpesnis kailis nei kitose kūno vietose. Kailio spalva gali būti įvairi – pradedant gelsvai rudu atspalviu, ir baigiant raudonmedžio spalva. Ant kailio gali būti pastebimos juodos ar pilkos spalvos žymės. Krūtinės, smakro ir pirštų srityse galima ir balta spalva. Šuniui senstant kailis tampa šviesesnis.

Belgų aviganis Terviurenas (Belgian Shepherd Tervuren)

Belgų aviganis, Terviurenas: charakteris

Belgų aviganis Terviurenas – puikus šeimos draugas. Jei nuo vaikystės yra tinkamai socializuojamas, puikiai sutaria su vaikais ir įvairiais augintiniais. Šios veislės šunys yra labai prieraišūs, sekdami savo šeimininką gali pereiti ir ugnį, ir vandenį. Belgų aviganis Terviurenas lengvai pasiduoda dresūrai, tinkamai išmokyti gali tapti puikiais sargais. Belgų aviganiai Terviurenai yra universalūs šunys, tinkami praktiškai visoms šunų sporto rūšims. Dėl savo energijos ir greičio gali puikiai pasirodyti šunų vikrumo varžybose, o dėl puikaus paklusnumo ir aštraus proto gali dalyvauti ir įvairiose gelbėjimo operacijose. Šios veislės šunų uoslė yra puikiai išvystyta, todėl jie gali dalyvauti narkotikų ar sprogstamųjų medžiagų paieškoje. Jau ankstyvame belgų aviganių Terviurenų amžiuje galime pastebėti, kokiai veiklai jie labiausiai tinkami, taigi, galima pradėti užsiimti atitinkama veikla. Norintys įsigyti šios veislės šunis turėtų gerai pagalvoti, ar aktyviam augintiniui galės skirti pakankamai laiko – belgų aviganiai tikrai neapsiriboja vien tik pasivaikščiojimais aplink namus. Be to, šie šunys negali pakęsti vienatvės, todėl nėra tinkami tiems žmonėms, kurių didžiąją dienos dalį nebūna namuose.

Belgu aviganiai Terviurenai Belgian Shepherd Tervuren

Belgų aviganis, Terviurenas: priežiūra

Planuojantys įsigyti belgų aviganį Terviureną turėtų skirti pakankamai dėmesio tinkamo veislyno pasirinkimui. Kartais belgų aviganiai Terviurenai serga įgimta klubo sąnario displazija arba epilepsija, todėl visada svarbu domėtis šuniukų tėvų sveikatos istorija ir atliktais tyrimais. Turbūt nereikia net sakyti, kad šuniukų, neturinčių dokumentų, pirkimas, gali būti net labai rizikingas – paprasčiausiai nieko nežinosite apie būsimo augintinio galimai paveldėtas ligas. Iš esmės belgų aviganis Terviurenas yra gana sveikas šuo: ligų, kurios pasitaiko dažniau nei kitų veislių šunims, nėra. Augantį šuniuką svarbu apsaugoti nuo galimų traumų – neleiskite jam aukštai šokinėti ir pan. Maistinė alergija pasireiškia retai, tačiau svarbu pasirūpinti, kad maistas būtų visavertis ir augintiniui tiktų. Dauguma šios veislės augintojų šunis šeria sausu maistu, tačiau taip pat puikiu pasirinkimu gali būti RAW mityba.

Svarbu pasirūpinti, kad belgų aviganis Terviurenas gautų pakankamą fizinį krūvį – kasdien bus reikalingi gana ilgi pasivaikščiojimai, žaidimai, taip pat ir protinė veikla. Šios veislės šunys yra labai imlūs naujoms komandoms, tad kodėl tuo nepasinaudojus? Parodose nedalyvaujančių augintinių priežiūra nebus labai sudėtinga – užteks kelis kartus per savaitę pašukuoti kailį (šėrimosi laikotarpiu tą rekomenduojama atlikti kasdien). Maudyti belgų aviganį Terviureną reikėtų saikingai – įvertinkite, kad jo kailį taip pat gali prireikti išdžiovinti plaukų džiovintuvu, nes ilgai neišdžiūvantis kailis gali lemti įvairias odos problemas.

Privalumai

  • Lengvai dresuojamas;
  • Geras sarginis ir apsauginis šuo;
  • Stiprios sveikatos;
  • Turi labai gerą uoslę.

Trūkumai

  • Šuo tvirto charakterio, nuo mažens jį būtina dresuoti;
  • Kailiui reikia priežiūros.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.