Belgų aviganis Lakenua (Belgian Shepherd, Laekenois)

Belgų aviganis Lakenua (Belgian Shepherd, Laekenois)

Veislė: Belgų aviganis Lakenua
Kilmės šalis: Belgija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Gelsvai ruda su raudonu atspalviu ir tamsiomis dėmėmis ant snukio ir uodegos
Charakteris Protingas, patikimas, narsus, ryžtingas, ištvermingas, užsispyręs, budrus, aktyvus, žaismingas
Ūgis: 56-66 cm
Svoris: 27,5-28,5 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Šiurkščiaplaukis belgų aviganis, Belgian Shepherd, Laekenois
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 6-10 šuniukų

Belgų aviganis Lakenua – tai vienas iš keturių belgų aviganių tipų. Lakenua išskirtinumo suteikia šiurkštus raudonmedžio spalvos kailis, ant snukio ir uodegos dengtas tamsesniais plaukais. Šie šunys yra proporcingo sudėjimo, atletiški ir elegantiški, tačiau pavergia ne vien tik jų išvaizda, bet taip pat ir charakteris. Kinologai nuolat įspėja šunų mylėtojus, kad belgų aviganis Lakenua nėra vien tik šuo – jis yra atsidavęs šeimos draugas ir pagalbininkas. Tinkamai apmokytas belgų aviganis Lakenua gali talkininkauti ir policininkams ar muitininkams.

belgu aviganis lakenua Belgian Shepherd Laekenoisbelgu aviganis lakenua suniukai Belgian Shepherd Laekenois

Veislės istorija

Belgų aviganiai yra vienintelė egzistuojanti veislė, kuri turi net keturias rūšis. Skirtingi veislės vardai buvo suteikti pagal vietoves, iš kurių šie šunys yra kilę. Kaip ir sako pats veislės pavadinimas, belgų aviganiai Lakenua yra kilę iš Lakeno. Iš keturių belgų aviganių tipų Lakenua yra patys rečiausi. Šių šunų veislės standartai buvo atskirti 1890 metais – šio darbo ėmėsi Belgijos veterinarijos mokslų mokyklos profesorius. Nuo to laiko tarpusavyje buvo kryžminami tik panašūs belgų aviganiai (buvo pastebėta, kad didžiausias veislės tipų skirtumas – kailis). Belgų aviganiai Lakenua dažniausiai ganydavo bandas arba saugodavo linų laukus. 1900 metais veislę su keturiomis skirtingomis variacijomis pripažino Karališkoji šv. Huberto draugija. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui belgų aviganių skaičius gerokai sumažėjo. Vis dėlto, prieš Antrąjį pasaulinį karą populiacija kiek atsigavo, todėl daugybė šių belgų aviganių dalyvavo karo tarnyboje. Šiandien belgų aviganiai Lakenua neretai tampa Belgijos kariuomenės arba policininkų talkininkais.

belgu aviganis lakenua Belgian Shepherd Laekenoisbelgu aviganio lakenua suniukas Belgian Shepherd Laekenois

Belgų aviganis Lakenua: išvaizda

Belgų aviganis Lakenua yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 61-66 cm, patelių – nuo 56 iki 61 cm. Idealus šių šunų svoris – 27,5-28,5 kg. Šios veislės šunų išvaizda atrodo kiek kampuota, apatinė linija yra grakščiai išlenkta, krūtinė gili. Belgų aviganio Lakenua kaukolė yra beveik lygi snukio ilgiui. Snukis ilgas, dailus, nosies galiukas juodos spalvos. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, deimanto formos, tamsiai rudos spalvos. Ausys nedidelės arba vidutinio dydžio, išaugusios aukštai, trikampio formos. Kaklas raumeningas, šiek tiek išlenktas. Priekinės kojos ilgos ir raumeningos, galinės kojos atrodo labai galingos. Priekinės letenos apvalios, galinės – ovalo formos. Uodega vidutinio ilgio, jos galiukas laikomas šiek tiek aukščiau nugaros linijos. Kailis šiurkštus, atsparus vandeniui, gana trumpas. Parodose dalyvaujančių šunų pageidautina spalva – gelsvai ruda su raudonu atspalviu ir tamsiomis dėmėmis ant snukio ir uodegos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (20 balsai (-ų))