Belgų aviganis Griunendalis (Belgian Shepherd, Groenendael)

Belgų aviganis Griunendalis (Belgian Shepherd, Groenendael)

Veislė: Belgų aviganis, Griunendalis
Kilmės šalis: Belgija
Paskirtis: Namų šuo, sargšunis
Spalvos: Juoda
Charakteris Protingas, patikimas, narsus, ryžtingas, ištvermingas, tvirto būdo, budrus, žaismingas, prieraišus, santūrus
Ūgis: 56-66 cm
Svoris: 27-29 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Griunendalis, Belgian Shepherd, Groenendael
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 8-10 šuniukų

Belgų aviganis Griunendalis – tai juodas, grakštus šuo, kuris sužavi ne vien tik savo išvaizda, bet taip pat ir prieraišumu bei puikiais protiniais gebėjimais. Tai yra gana aktyvūs šunys, kurie niekada neatsisako ilgų pasivaikščiojimų ir žaidimų. Dėl imlumo dresūrai ir sumanumo belgų aviganiai Griunendaliai neretai tampa ir tarnybiniais šunimis. Toks augintinis labiausiai tinka tiems šunų mylėtojams, kurie turi pakankamai daug laisvo laiko ir noro užsiimti su šunimi. Nors belgų aviganiai Griunendaliai yra labai energingi, tačiau jiems yra būdingas santūrumas – tai tikrai nėra tie šunys, kurių energijos perteklius verčia griebtis už galvos. Jei bus užtikrinamas pakankamas šuns aktyvumas, galėsite būti užtikrinti, kad šuo namuose bus ramus kaip... belgas!

belgu aviganiai Griunendaliai Belgian Shepherd Groenendaelbelgu aviganis Griunendalis Belgian Shepherd Groenendael

Veislės istorija

Visai netoli Belgijos sostinės yra išlikusi Griunendalio piliavietė. 1893 metais čia stovėjusioje pilyje pradėti veisti belgų aviganiai Griunendaliai, kurių etalonu buvo laikomas Duck de Groenendael, kas išvertus iš flamandų kalbos reikštų „Žaliojo slėnio karalius“. Šos veislės šunys buvo auginami saugoti gyvulių bandas nuo plėšrių žvėrių, tačiau vėliau pastebėta kad Griunendaliai puikiai susitvarko ir su sudėtingesnėmis užduotimis. Taigi, jiems buvo patikėtas ne vien tik bandų saugojimas, bet taip pat ir jų ganymas. Su šia užduotimi šios veislės šunys puikiai susidorojo, ir iki šių dienų belgų aviganiai Griunendaliai yra itin vertinami dėl savo universalumo. Bėgant metams belgų aviganių Griunendalių panaudojimo sritys smarkiai išsiplėtė – šios veislės šunys neretai tampa terapiniais šunimis, talkininkauja policininkams, kareiviams, ir t.t. Pirmieji belgų aviganiai Griunendaliai į Lietuvą atkeliavo iš Vengrijos 1999 metais. Šiuo metu mūsų šalyje veislė įgyja vis didesnį populiarumą.

belgu aviganis Griunendalis Belgian Shepherd Groenendaelbelgu aviganis Griunendalis Belgian Shepherd Groenendael

Belgų aviganis, Griunendalis: išvaizda

Belgų aviganis Griunendalis – gana aukštas šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 60-66 cm, patelių – 56-62 cm. Tai yra labai elegantiškas augintinis, kurio kūnas yra taisyklingų proporcijų, grakštus. Snukis vidutinio ilgio, smailus, kaukolė plokščia. Kaklas ilgokas, raumeningas, papuoštas puraus kailio „apykakle“. Ausys trikampio formos, stačios, akys migdolo formos, rudos spalvos. Nosis juoda, lūpos suspaustos, taip pat juodos. Uodega ilga, puošni. Priekinės kojos tiesios ir stiprios. Kailis labai tankus, vidutinio ilgio, juodos spalvos. Snukį ir kojų apačią dengia trumpesnis kailis nei kitose kūno vietose.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (21 balsai (-ų))