/* */
Boseronas (Beauceron)

Boseronas (Beauceron)

Veislė: Boseronas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, juoda ir ruda, marmurinė, trispalvė
Charakteris Protingas, draugiškas, santūrus, bebaimis, drąsus, sargus, ištikimas
Ūgis: 63-71 cm
Svoris: 30-45 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Prancūzų aviganis, Beauceron, Berger De Beauce, French Shepherd, Bas-Rouge, Beauce Shepherd
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-7 šuniukai

Boseronas kitaip dar vadinamas prancūzų aviganiu, boskų šunimi arba „raudonąja kojine“. Iš kitų šunų veislių boseronai išsiskiria glotniu šiurkščiu kailiu ir dėmėmis ant kojų, kurios primena kojines. Nuo seno šios veislės šunys buvo auginami ganyti ir saugoti gyvulių bandas, šiandien boseronai yra puikūs namų augintiniai ir šeimos šunys. Boseronai yra labai protingi ir imlūs dresūrai, todėl puikiai tinka tiems žmonėms, kurie nori turėti gerai išauklėtą ir paklusnų augintinį. Boseronų pritaikymas yra labai universalus – jie gali tapti ir tarnybiniais šunimis, ir įvairių šunų sporto varžybų dalyviais (bei nugalėtojais!)

Boseronas (Beauceron)boserono suniukai

Veislės istorija

Boseronas yra kilęs iš Prancūzijos. Šios veislės šunys buvo išvesti kryžminant ir veisiant dobermanus. Rašytiniuose šaltiniuose prancūzų aviganiai pirmą kartą paminėti 1578 metais. Ilgą laiką boseronai buvo auginami meškų, elnių ar šernų medžioklei, taip pat ir gyvulių bandų ganymui. Oficialaus pripažinimo ši šunų veislė sulaukė 1863 metais Paryžiuje vykusioje parodoje. Pirmasis veislės standartas aprašytas gerokai vėliau – 1927 metais (autorius – A. Siroden). Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metais boseronų veislei grėsė išnykimas, tačiau ją pavyko išsaugoti (tuo metu buvo likę vos 50 šios veislės atstovų). Pirmasis boseronų klubas buvo įkurtas 1911 metais Prancūzijoje, šiuo metu prancūzų aviganių klubų galima rasti daugelyje Europos ir Amerikos šalių. Per visą veislės gyvavimo laikotarpį boseronų gimtojoje šalyje buvo užregistruota maždaug 80 000 šunų. Šiandien ši veislė nėra labai populiari – suskaičiuojama vos 7000 registruotų boseronų.

boseronas Beauceronboseronas Beauceron

Boseronas: išvaizda

Patinų aukštis ties ketera siekia 66-71 cm, kalių – 63-66 cm, patinai paprastai sveria nuo 32 iki 45 kg, kalės – nuo 30 iki 39 kg. Boseronai yra harmoningai sudėti šunys – nugaros ilgis nuo pečių iki sėdmenų yra vos didesnis nei aukštis ties ketera. Boseronams būdinga tiesi nugara, didelė ir ilga krūtinė, jos apimtis maždaug penktadaliu viršija aukštį ties ketera. Kaklas ilgas ir raumeningas, kaukolė ir snukis yra vienodo ilgio. Nosies galiukas juodos spalvos, lūpos standžios, viršutinė lūpa visiškai dengia apatinę, šonuose susidaro lūpų „kišenėlės“. Boserono dantys gana stambūs ir tvirti, sąkandis žirklinis. Akys apvalios, tamsiai rudos spalvos. Europos Sąjungos šalyse ausys nėra kerpamos, jų ilgis yra lygus maždaug pusei galvos ilgio. Priekinės ir galinės kojos, žiūrint iš šono, yra tiesios. Pėdos didelės, apvalios. Boserono kailis tankus ir prigludęs, maždaug 3-4 cm ilgio. Pavilnė trumpa ir švelni, paprastai pilkos spalvos. Viršutinis kailis gali būti kelių spalvų: juodas su gelsvai rudais plotais arba dėmėti – pilki ar juodi su gelsvai ruda spalva. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))

Kačių veislės

Šunų veislės

Taip pat skaitykite

Hipoalerginiai šunys

Graužikai