Čihuahua (Chihuahua)

Čihuahua (Chihuahua)

Veislė: Čihuahua
Kilmės šalis: Meksika
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios spalvos
Charakteris Mielas, gyvybingas, budrus, atsidavęs, greitas, drąsus
Ūgis: 15-23 cm
Svoris: 1-2,5 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Čihuahua
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Čihuahua - tai nedideli, bet labai drąsūs ir budrūs šunys, kurie nė kiek nekompleksuoja dėl savo dydžio. Tai yra kambariniai šunys, kurie visada nori būti kuo arčiau savo šeimininko. Čihuahua augintojai vienbalsiai pritaria, kad tai yra labai jaukūs augintiniai, kurie tampa puikiais palydovais kiekviename žingsnyje. Šiandien tai yra pati mažiausia šunų veislė, kuri neretai yra pasirenkama ne vien tik dėl dydžio, bet taip pat ir dėl šių šunelių charakterio savybių. Čihuahua, kaip ir kiti šunys, turi būti dresuojami – tai padės išsiugdyti saugumo jausmą, ir šuneliui nereikės amsėti ant kiekvieno sutiktojo.

ilgaplaukis cihuahua Chihuahuatrumpaplaukiai cihuahua Chihuahua

Veislės istorija

Čihuahua kilmė nėra visiškai aiški. Yra žinoma, kad pavadinimas suteiktas Meksikos valstijos garbei, tačiau pateikiamos net kelios kilmės teorijos. Pirmosios teorijos šalininkai spėja, kad čihuahua Ameriką pasiekė 1519 metais kartu su ispanų konkistadorų būriu. Kita kilmės versija byloja, kad čihuahua yra sumažinta iš Kinijos kilusių šunų versija – šiuos šunis į Ameriką atgabeno europiečiai. Amerikos kinologai taip pat spėja, kad veislė kilo ne iš Meksikos, bet iš Maltos, kur panašūs šuneliai buvo žinomi jau nuo seno (jie buvo vadinami „Kelb Ta But“, kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų „kišeninis šuo“). Šie nedideli šuneliai į Maltą galėjo būti atgabenti maždaug 600 m. pr. Kr. iš Afrikos. Amerikiečiai čihuahua šunis laiko seniausia Amerikos veisle: anksčiau šios veislės šunys buvo stambesni nei dabartiniai, tačiau visais laikais tai buvo viena mažiausių šunų veislių. Senovėje čihuahua veislė nebuvo labai populiari, didžiausią populiarumą čihuahua įgavo 1850 metais, kada veislė buvo atrasta iš naujo. Veislė buvo pripažinta 1904 metais. Į Lietuvą pirmieji ilgaplaukiai čihuahua atkeliavo 1995 metais, trumpaplaukiai – 2002 metais.

Čihuahua (Chihuahua)trumpaplaukis cihuahua Chihuahua

Čihuahua: išvaizda

Čihuahua ūgis ties ketera siekia 15-23 cm, svoris paprastai yra mažesnis nei 2,5 kg. Patelės yra smulkesnės už patinus. Kūnas proporcingų formų, gana tvirtas. Kaklas vidutinio ilgio, plonas, sprandas iškilokas. Nugara tiesi, uodega vidutinio ilgio, laikoma iškelta virš nugaros. Kaukolė apskrita, ausys didelės ir stačios, nutolusios viena nuo kitos. Akys didelės ir apskritos, paprastai būna tamsios, tačiau šviesaus kailio čihuahua gali turėti ir šviesesnes akis. Lūpos plonos ir prigludusios, snukutis trumpas, šiek tiek smailėjantis. Nosies veidrodėlio spalva atitinka kailio spalvą – gali būti juodas arba šviesesnis. Čihuahua kailis gali būti ilgas arba trumpas, leistinos įvairios spalvos. Trumpaplaukių čihuahua kailis prigludęs, švelnus ir blizgus, ilgaplaukių – tiesus, gali būti kiek pasibangavęs, labai švelnus.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))